Muut lajit

Yleisurheilu

TaPU:n lajeja ovat myös kaukalopallo, keilailu, yleisurheilu, ammunta, suunnistus, uinti,moottoriurheilu ja voimailu.

Tulevia tapahtumia:

Kaikki kisakutsut ja tulokset nähtävillä palomiesurheilun sivuilla!

www.palomiesurheilu.fi

Tuloksia:

SM-yleisurheilu, Äänekoski 2016

Korkeus yleinen: 3. Ville Naskali 140

Kiekko yleinen: 2. Ville Naskali 30.72

Keihäs yleinen: 4. Ville Naskali 42.12

Keihäs M 35: 1. Pasi Mäkipelto 68.20

Pituus yleinen: 2. Ville Naskali 4.62

Kuula yleinen: 3. Ville Naskali 10.89

 

 

Palohenkilöstön SM-ammunta, Kajaani 2015

Compak: 3. Tuomas Markkula, 6. Jussi Lahti, 13. Hannu Valkila

Trap:

Kilpasarja: 2. Jussi Lahti

Metsästäjäsarja: 1. Tuomas Markkula

Veteraanit: 6. Hannu Valkila

Luodikko:

Kilpasarja: 7. Jussi Lahti

Metsästäjäsarja: 6. Tuomas Markkula

Veteraanit: 6. Hannu Valkila

Yleismestaruus:

Kilpasarja: 3. Jussi Lahti

Metsästäjäsarja: 4. Tuomas Markkula

Veteraanit: 4. Hannu Valkila

 

Palohenkilöstön SM-yleisurheilu, Nastola 2015

M Kuula: 1. Mikko Isoniemi 11,91 m, 4. Ville Naskali 10,32 m

M Kiekko: 1. Ville Naskali 30,87 m, 3. Mikko Isoniemi 27,73 m

M Keihäs: 3. Mikko Isoniemi 43,50 m, 4. Ville Naskali 41,07 m

M35 Pituus: 3. Tuomas Markkula 4,86 m

M35 Kuula: 1. Tuomas Markkula 10,08 m

M35 Kiekko: 1. Tuomas Markkula 27,03 m

M35 Keihäs: 1. Tuomas Markkula 43,56 m

Sisäsoudun SM-kilpailut, Äänekoski 2014

500 m yleinen sarja: 1.sija Mikko Isoniemi, ajalla 1:18,6 min

500 m yleinen kevyt sarja: 2.sija Petri Toveri, ajalla 1:29,8 min

Strongest Man Of the Fire Dept. 12.10.2013

Pirkanmaan pelastuslaitoksen sisäinen voimamieskilpailu.

Strongest Man Of the Fire Dept. 12.10.2013

Tulokset laskettu Wilks-taulukolla eli suhteutettu nostajan kehonpainoon.

Penkkipunnerrus

1. Vertti Harjuniemi 140 kg

2. Antti Kantola 130 kg

3. Paju A-P 120 kg

Kyykky

1. Vertti Harjuniemi 190 kg

2. Loponen Pekka 165 kg

3. Ulmanen Heikki 150 kg

Maastaveto

1. Vertti Harjuniemi 240 kg

2. Lintinen Ilari 225 kg

3. Pöllänen Jukka 220 kg

Lisäpainoleuanveto

1. Antti Kantola 71,4 kg

2. Heikki Ulmanen 68,9 kg

3. Lintinen Ilari 66,4 kg

Sotilaspenkki

1. Markus Härkönen 25 toistoa

2. Vertti Harjuniemi 22 toistoa

3. Lintinen Ilari 19 toistoa

Toistoleuanveto

1. Vertti Harjuniemi 34 toistoa

2. Antti Kantola 28 toistoa

3. Heikki Ulmanen 28 toistoa

Henkilökohtainen yhteiskilpailu

1. Vertti Harjuniemi 85 pistettä

2. Antti Kantola 81 pistettä

3. Ilari Lintinen 75 pistettä

Joukkuekilpailu (3 parasta nostajaa)

1. Kolmonen (Kantola, Ulmanen, Leppihalme) 206 pistettä

2. Nelonen (Lintinen, Scharin, Varho) 191 pistettä

3. Kakkonen (Harjuniemi, Pöllänen, Mäkinen) 132 pistettä

 

 

Eri lajien sivut:

Jalkapallo

Jääkiekko

Lentopallo

Golf

Salibandy

Hiihtolajit
-hiihto
-laskettelu

Muut lajit
-kaukalopallo
-keilailu
-yleisurheilu
-ammunta
-suunnistus
-uinti
-voimailu

 

Muita linkkejä:

Suomen palohenkilöstön urheiluliiton kilpailukalenteri

www.chengdu2019wpfg

Tampereen palokunnan urheilijat r.y. | tapury at tapu piste fi | TaPU
Tamnet